Nasza oferta / Pensjonat dla koni

W naszej stajni znajduje się 12 boksów. Boksy o wymiarach 3m x 3m każdy, usytuowane są po dwóch stronach przestronnego korytarza. Istnieje możliwość połączenia dwóch boksów i stworzenia boksu porodowego (o wymiarach 3m x 6m) lub dla klaczy ze źrebakiem. 4 boksy są do tego przystosowane i mają demontowane przegrody. Boksy wyposażone są w przesuwane drzwi, automatyczne poidła, żłoby oraz lizawki. Część górna drzwi zamykających boks ma przesuwane kraty, aby umożliwić koniom wystawianie głowy na korytarz. Przed każdym boksem zamontowany jest składany wieszak na siodło. Jako ściółki używamy słomy. Konie karmione są owsem w ilości uzgodnionej z właścicielem oraz sianem zadawanym do boksów i na padoki poza sezonem pastwiskowym. Jesienią i zimą podajemy także dodatki, takie jak marchew czy jabłka. Możliwe jest także karmienie innymi paszami dostarczonymi przez właściciela konia. Mamy do dyspozycji ponad 4 hektary łąk i terenów pastwiskowych, na których konie przebywają większość dnia w zimie, natomiast latem padokowane są 24h na dobę.


Całodobową opiekę nad końmi sprawujemy osobiście wykorzystując naszą wiedzę i wieloletnie doświadczenie w chowie koni. Specyfika naszej stajni czyni ją idealną dla koni na emeryturze, w okresie rekonwalescencji, dla sportowców na urlopie, dla młodych koni w okresie wzrostu, jak również dla koni rekreacyjnych, których właściciele mają zacięcie sportowe i cenią sobie wysoko dobro konia i zbliżone do naturalnych warunki, w których ich przyjaciel przebywa na co dzień.

Jazda w kasku obowiązkowa zarówno na ujeżdżalni jak i w terenie dla rekreantów i właścicieli prywatnych koni.

Koszt miesięcznego pobytu konia to 650 zł.
Cena nie obejmuje opieki weterynaryjnej i obsługi kowala.


Przy stajni znajduje się siodlarnia. Na zewnątrz mamy wybetonowaną myjkę z koniowiązem i bieżącą wodą. Nasi goście mogą korzystać z całej infrastruktury.

  Mamy do dyspozycji:
 • Dwa duże wybiegi trawiaste o łącznej powierzchni ok. 2ha. Oprócz tego 2 wybiegi wśród drzew. Ogrodzenie padoków wykonane jest z dwóch żerdzi, pomiędzy którymi biegnie taśma pastucha. Istnieje możliwość wydzielenia mniejszych kwater w celu odseparowania koni. Konie mogą przebywać na padokach niezależnie od pogody, ponieważ wybiegi są zacienione i na każdym znajdują się pojemniki ze świeżą wodą.
 • Oświetlony trawiasty plac do jazdy o powierzchni ok. 0,2 ha.
  Istnieje możliwość ustawienia przeszkód, korzystania z drągów lub cavaletti.
 • Wymiarowy, czworobok 20x40 z oznaczeniem liter.
 • Dwa oświetlone lonżowniki wysypane piaskiem.
 • Miejsce na ognisko.
 • Oczko wodne o powierzchni 0,4ha.
 • Miejsce wypoczynkowe, z dużą altaną (punkt widokowy na wszystkie padoki).
 • 2ha kompleksu parkowego z drogami i ścieżkami do spacerowania.
 • Duży parking dla samochodów, na którym zmieści się nawet autokar.

Ponadto oferujemy naturalne rozczyszczanie kopyt bosych.
Cena zależna od stanu kopyt i czasu im poświęconego.

Rozczyszczanie kopyt
Rozczyszczanie kopyt
Rozczyszczanie kopyt